top of page

сб, 10 груд.

|

Ukrainian Cultural Center, Chicago

Благодійний бенкет для збереження української культури та історії в США

Благодійний бенкет для збереження української культури та історії в США
Благодійний бенкет для збереження української культури та історії в США

Час та місце

10 груд. 2022 р., 17:00 – 21:00

Ukrainian Cultural Center, Chicago, 2247 W Chicago Ave, Chicago, IL 60622, США

Про подію

«Андріївські вечорниці» – це свято збору коштів на підтримку Українського національного музею.

Програма включає:

❖ Вечеря

❖ Розваги

❖ Аукціон

❖ Жива українська народна музика

❖ Чесно

Вечорниці - початок Українських Зимових Свят! З усіх великих зимових свят Андріїв день, який відзначається 13 грудня, є, мабуть, одним із найвеселіших та найочікуваніших.

В українській традиції це був день, коли молодь збиралася в одній хаті на так звані «великі вечорниці» — великі посиденьки з музикою, піснями, жартами та обрядами. Слово «вечорниці» походить від українського «вечір», що означає «вечір».

Саме свято відзначає святого апостола Андрія Первозванного, якого вважають не лише покровителем української церкви, а й засновником Києва. У Лаврентіївському літописі згадується, як одного разу, відпочиваючи біля Дніпра, святий, поглянувши на київські пагорби, сказав своїм учням: «Бачите ці гори? На них осяє благодать Божа, тут постане місто велике, і багато церков буде збудовано в ім'я Боже» Потім апостол зійшов на вершину гори і поставив хреста на тому самому місці, де тепер стоїть Андріївська церква.

Це було свято, коли молодь брала участь у святкових Вечорницях; було ворожіння щодо їхнього майбутнього, зокрема любовних пригод і шлюбу, і це лише деякі з них. Раніше це було важливою частиною процесу соціалізації в українській культурі, але з роками повільно зникало зі змінами сучасного суспільства. Ця традиція, однак, поволі відроджується як частина української соціальної спадщини тими, хто живе в Україні, та українською діаспорою, яка давно склалася.

Незважаючи на те, що Андрій є християнським святим, ці народні звичаї та обряди більш давні, дохристиянські, пов’язані з таємничими ритуалами любовної магії, які потім переросли в народні ворожіння, що подобаються молоді всюди в Україні.

Вас щиро запрошують знову пережити деякі з цих радісних заходів і приєднатися до української культури давнини.

Ukrainian Cultural Center 2247 West Chicago Avenue ~ Chicago, IL 773.384.6400 ORGANIZER Ukrainian National Museum info@ukrainiannationalmuseum.org 2249 West Superior Street

Поділитися

bottom of page